Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna – zajmuje się poprawą kształtu i ustawienia zębów, zamykaniem szpar międzyzębowych (diastem), zmianą koloru, estetyczną odbudową utraconych zębów. Efektem tych zabiegów jest upiększenie uśmiechu pacjenta, a tym samym przywrócenie lepszego samopoczucia, zwiększenie pewności siebie.

Najczęstsze metody zmiany estetyki to: wybielanie, licówki ceramiczne i korony pełnoceramiczne.

Wybielanie zębów:
Oferujemy trzy metody wybielania zębów: wybielanie nakładkowe, gabinetowe oraz wybielanie martwych zębów.

Wybielanie nakładkowe (nazywane również domowym) polega na przygotowaniu specjalnej nakładki (dopasowanej do uzębienia pacjenta), która wypełniana jest żelem wybielającym. Pacjent zakłada ją na noc lub na min. 4 godziny w ciągu dnia, przez okres dwóch tygodni. Przez cały ten czas Pacjent pozostaje pod opieką lekarza.

Wybielanie gabinetowe polega na nałożeniu żelu wybielającego na zęby po uprzednim zabezpieczeniu dziąseł i naświetlaniu lampą w celu przyspieszenia reakcji. Zabieg trwa ok. 1,5 godziny.

Wybielanie martwych zębów polega na wprowadzeniu preparatu wybielającego do środka martwego zęba. Warunkiem przeprowadzenia tego zabiegu jest prawidłowe i szczelne wypełnienie kanałów.

Licówki ceramiczne to niezmiernie cienkie płatki porcelany przyklejane do zewnętrznej powierzchni zębów, korygujące ich kształt, kolor i ustawienie. Cechuje je wysoka estetyka przy minimalnej ingerencji w tkanki zęba. W niektórych przypadkach można wykonać licówki bez jakiejkolwiek ingerencji w twarde tkanki zęba.

Korony pełnoceramiczne – są to cementowane uzupełnienia protetyczne, dzięki którym możemy zmienić kolor, kształt i ustawienie zębów oraz odbudować braki zębowe. Korony te nie zawierają podbudowy metalowej, nie przebarwiają się, idealnie komponują się z sąsiednimi zębami nie odróżniając się od zębów naturalnych.

Wykonując prace z zakresu stomatologii estetycznej współpracujemy z renomowanymi laboratoriami techniki dentystycznej, które umożliwiają nam zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań protetycznych spełniających najwyższe oczekiwania lekarza i pacjenta.

2018-08-07T09:22:30+02:00